۱۵ میلیون اصله نهال در استان یزد کاشته می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: تعهد استان یزد در پویش کاشت یک میلیارد درخت را، تولید و کاشت ۱۵ میلیون اصله نهال در مدت ۴ سال عنوان کرد.

۱۵ میلیون اصله نهال در استان یزد کاشته می شود

به گزارش مدیریت استراتژیک از یزد،‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی استان، کمال کریمی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: یکی از هدفگذاری‌های دولت در این حوزه، کاشت یک میلیارد نهال در مدت چهار سال است که این رقم معادل کاشت سالانه سه نهال به ازای هر ایرانی است.

وی تعهد استان یزد در پویش کاشت یک میلیارد درخت را، تولید و کاشت ۱۵ میلیون اصله نهال عنوان و افزود: بر این اساس باید سالانه سه میلیون و ۷۵۰ هزار درخت تولید و غرس شود.   مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: در راستای تحقق تعهد استان در زمینه کاشت نهال، نهالستان‌هایی راه اندازی و محل‌های کشت نهال‌ها مشخص و اعلام شده اند.   کریمی با اشاره به سخنان استاندار یزد مبنی بر ضرورت مشارکت صنایع در کاشت درخت و تدوین پیوست منابع طبیعی در جریان واگذاری پهنه‌های صنعتی و معدنی، خاطرنشان کرد: با تحقق موارد مذکور، تحول بزرگی در حوزه منابع طبیعی و آبخیز داری استان یزد رقم می‌خورد.    وی همچنین به برخی از اقدامات مورد پیگیری توسط مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اشاره و تصریح کرد: به‌واسطه اقدامات انجام شده در زمینه تثبیت شن‌های روان، اداره کل منابع طبیعی استان یزد در روز جهانی بیابان زدایی به عنوان استان برتر در این حوزه شناخته شد.   مدیرکل منابه طبیعی استان یزد در ادامه با اشاره به رتبه نخست استان یزد در زمینه اجرای طرح ترسیب کربن در سطح کشور، خاطرنشان کرد: این طرح در برخی از مناطق استان از جمله در برخی روستا‌های شهرستان‌های مروست، خاتم و ابرکوه در حال اجراست.   کریمی هدف اصلی از اجرای طرح مذکور را ارتقای توانمندی جوامع محلی برای احیا، مدیریت، توسعه و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی و نیز توسعه روستایی عنوان کرد.    پایان پیام/ب

دیدگاهتان را بنویسید