پایان شیرین یک درگیری طایفه‌ای پس از 60 سال

رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان گفت: صلح و سازش میان ۲ طایفه در این شهرستان پس از ۶۰ سال اختلاف برقرار شد.

پایان شیرین یک درگیری طایفه‌ای پس از 60 سال

به گزارش مدیریت استراتژیک از سوسنگرد، سیدکامل بنی حیال رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: صلح و سازش میان ۲ طایفه در این شهرستان پس از ۶۰ سال اختلاف برقرار شد.

وی این پرونده اختلاف طایفه‌ای بیان کرد: یک درگیری منجر به فوت فردی در دشت‌آزادگان و ظن اعضای طایفه به یکی از اعضای طایفه دیگر باعث اختلافاتی بین ۲ طایفه و تشکیل پرونده در این مرجع قضایی شد.

رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان گفت: با وجود انجام تحقیقات و رسیدگی‌های صورت گرفته، هویت متهم شناسایی نشد، اما اختلافات همچنان ادامه داشت تا اینکه طرفین پس از برگزاری نشست‌های صلحی متعدد، سرانجام با یکدیگر سازش کردند.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تلاش مراجع قضایی برای ایجاد صلح و سازش و همچنین تعیین تکلیف پرونده‌های معوق و مسن، این مرجع در طول چند سال گذشته نهایت تلاش خود را برای دستگیری مرتکب و همچنین کسب رضایت اولیای دم به‌عمل آورده است.

بنی حیال خاطرنشان کرد: روزهای اخیر با پیگیری مستمر و دعوت از اولیای دم مقتول در محل دادگستری و برگزاری جلسات صلح و سازش، زمینه انجام صلح و سازش بین طرفین فراهم شد.

رئیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان تصریح کرد: با تلاش مستمر مرجع، بزرگان عشایر، شیوخ و سادات و همچنین اعضای شورای حل اختلاف، در نهایت اولیای دم با عمل به سنت حسنه عفو، گذشت کردند و پرونده منتهی به صلح و سازش شد.

پایان پیام/72075

دیدگاهتان را بنویسید