معاون استاندار فارس: مدیرانی که ریاست طولانی‌مدت داشته‌اند تغییر می‌کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: مدیرانی که سالیان زیادی را در یک پست هستند بدون در نظر گرفتن عملکرد، تغییر خواهیم داد تا یک پویایی در آن سمت ایجاد شود.

معاون استاندار فارس: مدیرانی که ریاست طولانی‌مدت داشته‌اند تغییر می‌کنند

به گزارش مدیریت استراتژیک از شیراز، اسماعیل قزل سفلی امروز در نشست دبیران مجمع مطالبه‌گران استان فارس گفت: جمهوری اسلامی خود از یک مطالبه‌گری شروع شد، مطالبه گری امام راحل (ره) که ادامه آن به انقلاب انجامید. وی افزود: در بیانات مقام معظم رهبری نیز بارها به اهمیت مطالبه‌گری تاکید شده است، البته متاسفانه مطالبه‌گری در کشور ما خوب جا نیفتاده است، گفته شده است جهاد تبیین اما به جای تبیین، تکرار کرده‌ایم. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: انتقاد با مطالبه گری تفاوت دارد، انتقاد صرفا بیان مشکل است، اما مطالبه‌گری شناخت مشکل، پیدا کردن راهکار، هموار کردن راه برای راهکار و بعد بیان مشکل است. قزل سفلی در خصوص عملکرد دولت ادامه داد: دولت در حوزه مردمی‌سازی و استفاده از ظرفیت مردم هنوز به هدف مدنظر نرسیده است، ساختارهایی ایجاد شده است اما کافی نیست، در جلسات نیز از گروه‌های مردمی در تصمیم گیری‌ها استفاده می‌شود. وی ادامه داد: مجمع مطالبه‌گران استان فارس می‌تواند از فرصت ایجاد شده استفاده کند و مطالبه‌گری را از حالت عمومی به سمت فضاهای تخصصی و مسئله محور پیش ببرد، این مجمع باید یک اسیب‌شناسی از مدل‌های مطالبه‌گری انجام دهد، برسی کند کجا موفق و کجا ناموفق بوده‌است. این مقام مسئول در جواب به انتقاد مطرح شده در خصوص تغییر برخی مدیران گفت: مدیرانی که سالیان زیادی را در یک پست و مقام هستند، وی را بدون در نظر گرفتن عملکرد تغییر خواهیم داد تا یک پویایی در آن سمت ایجاد شود. مطالبه گری در استان فارس در آغاز مسیر فرهنگ سازی عمومی است و باید در راس فعالیت های اجتماعی قرار گیرد  دبیر مجمع مطالبه گران استان فارس نیز در این نشست با اشاره به اینکه ساختار مردمی و اعتماد به مردم می تواند درمانی برای خیلی از دردهای استان باشد گفت : در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر کجا حاکمیت و دولت با اعتماد به مردمی اقدامی را مد نظر خود قرار داد توانست برگی دیگر از افتخارات تاریخی خود را رقم بزند. 

حسین کشتکار با ارائه گزارشی از فعالیت های این مجموعه در استان خاطر نشان کرد : مجمع مطالبه گران مردمی استان فارس در 34 شهرستان تشکیل شده است و به یاری خدا و همت مطالبه گران پس از شناسایی به کارگروه های تخصصی به صورت ویژه پرداخته خواهد شد.

او اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ تمامی شهرستان های استان از برکات چنین نشست ها و مجامع هم فکری و هم افزایی برخوردار خواهند بود و مجامع مطالبه گری در استان ، نظارت حقیقی مردمی را معنا کرده اند.   وی همچنین افزود: خوشبختانه مطالبه گری در استان فارس نیز با توجه به سابقه درخشانی که دارد توانسته در مسیر فرهنگ سازی عمومی گام برداشته و با توجه به چنین ظرفیتی باید در راس فعالیت های اجتماعی قرار گیرد و این مهم به جز یاری همه دلسوزان و دغدغه مندان حقیقی انقلاب اسلامیان میسر نخواهد شد.  دبیر مجمع مطالبه‌گران استان فارس همچنین با اشاره به حمایت های این مجموعه از مطالبه گران حقیقی تصریح کرد: حمایت های رسانه ای ، قضایی ، آموزشی، حقوقی و … می تواند برای عدالت خواهان و مبارزین با فساد یاری رسان و تسهیل گر باشد که ان شاالله در خدمت فعالین این عرصه خواهیم بود.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید