مجید انتظامی چگونه پس از ده سال به صحنه اجرا بازگشت؟

همزمان با رویداد «همراه با خاطره‌ها» به رهبری استاد مجید انتظامی در تالار وحدت و بازگشت مجدد این استاد بزرگ موسیقی به صحنه اجرا، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی در خصوص شکل‌گیری این اجرا ارائه داد.

مجید انتظامی چگونه پس از ده سال به صحنه اجرا بازگشت؟

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پس از روی کار آمدن دولت در سال ۱۴۰۰، در هفته دفاع مقدس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منزل استاد مجید انتظامی رفتند و از ایشان تقاضا کردند تا موسیقی‌هایی که پس از انقلاب ساختند را برای نسل جدید اجرا کنند. وی افزود: گفت‌وگوها در سال ۱۴۰۱ ادامه داشت و قرار بود سال گذشته این اجرا انجام شود که به دلیل کسالت استاد این اتفاق عقب افتاد. 

الهیاری خاطرنشان کرد: در سال جاری ما برای ۱ تا ۳ شب از استاد انتظامی قول اجرا گرفتیم که با توجه به استقبال مردم و تمام شدن بلیط های سه اجرای اول، اجرا ۲ شب دیگر تمدید شد.  وزارتخانه از اعضای مختلف دولت و قوای مختلف دعوت به عمل آورد و از این طریق هم شاهد استقبال بودیم.  مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اعلام رایزنی با استاد انتظامی برای تمدید «همراه با خاطره‌ها» ادامه داد: با توجه به اینکه استقبال هنوز وجود دارد و تشنگی برکام مخاطبان است، مشغول رایزنی با بنیاد رودکی و استاد انتظامی  هستیم تا چناچه شرایط جسمانی ایشان یاری کرد در دی ماه هم این آثار ماندگار را داشته باشیم. وی در خاتمه اظهار داشت: انشالله این اتفاق شروعی برای کسانی که سابقه ساخت آثار ماندگار را دارند باشد تا برای خلق آثار جدید و اجرای آثار قدیمی بر روی صحنه روند. انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید