شکوری: گل خوردن تیم ملی نگرانی ندارد، برخی دنبال بهانه‌جویی هستند

مدافع اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: طبیعی است وقتی تیمی در حال تغییر ساختار است، در برخی مناطق زمین مشکلاتی دارد.

شکوری: گل خوردن تیم ملی نگرانی ندارد، برخی دنبال بهانه‌جویی هستند

هادی شکوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مدیریت استراتژیک، درمورد برتری 5 بر یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل قرقیزستان در تورنمنت کافا، اظهار داشت: هرچند تیم ما به اجبار در تورنمنت کافا شرکت کرد اما حضور در این رقابت‌ها به ویژه برای نفراتی که به تازگی تیم ملی اضافه شده‌اند، بد نیست زیرا شرایط برای بازی کردن آن‌ها در خانه تیم حریف و قرار گرفتن کنار بازیکنان بزرگ و باتجربه تیم ملی فراهم شد. در مجموع حضور در این رقابت‌ها را مفید می‌دانم. * گل خوردن تیم ملی جای نگرانی ندارد، برخی دنبال بهانه‌جویی هستند وی درمورد اینکه تیم ملی برابر قرقیزستان برای چهارمین دیدار متوالی از زمان حضور امیر قلعه‌نویی موفق به ثبت کلین شیت نشد، گفت: این موضوع خیلی اهمیت ندارد زیرا ترکیب تیم ملی ثابت نیست و بچه‌ها مدام تغییر می‌کنند. تا زمانی که کادرفنی جدید تیم ملی ترکیب اصلی‌اش را پیدا کند، طبیعی است که دروازه تیم ما باز شود. مهم نتیجه‌ای است که باید در ادامه راه به دست آوریم. اصلا جای نگرانی وجود ندارد. متاسفانه عده‌ای دنبال بهانه‌جویی هستند اما بحث حادی نیست که مدام بخواهیم درموردش صحبت کنیم. تیم ملی در حال پوست‌اندازی است. بازیکنان جدید، تفکر جدید، ساختار جدید در حال تزریق به تیم ملی است و طبیعی است وقتی می‌خواهیم ساختار تیم را تغییر بدهیم، تا زمانی که این ساختار به صورت کامل شکل بگیرد، در برخی مناطق زمین مشکلاتی داریم. خود قلعه‌نویی هم به این موضوع اشاره کرد اما قطعا او و دستیارانش تدابیری برای رفع این مشکل در نظر خواهند گرفت.

مدافع اسبق تیم ملی درخصوص اینکه آیا دیدار با افغانستان و قرقیزستان بارفنی خاصی هم به تیم قلعه‌نویی اضافه کرد، گفت: بازیکنان جدید در این 2 بازی خودشان را نشان داده و توانستند بازی کنند. خیلی خوب بود که آن‌ها در جو تیم ملی قرار گرفتند. کادرفنی هم توانست شناخت بهتری از بازیکنان جدید به دست آورد و همچنین شرایط بازیکنان قدیمی را هم از لحاظ تفکر و تاکتیک مورد ارزیابی قرار دادند. قطعا همه این موارد در ادامه راه به ما کمک می‌کند. * ازبکستان حریف قلدری برای تیم ملی است شکوری درمورد فینال تورنمنت کافا بین ایران و ازبکستان پاسخ داد: ازبکستان همیشه حریف قلدری برای ما در همه رده‌ها بوده است. در این بازی محک جدی‌تری خواهیم خورد. شاید بخشی از انتقاداتی هم که مطرح می‌شود، به خاطر نام افغانستان و قرقیزستان باشد اما اکنون فوتبال در همه جای دنیا پیشرفت کرده و اگر به همین قرقیزستان فضا می‌دادیم، تیم دست و پا بسته‌ای نبود. این موضوع را هم در نظر بگیرید بخشی از دلیل این بردهای پرگل، به قدرت تیم ما بازمی‌گردد. * طارمی و آزمون نشان دادند از همه نفرات یک سر و گردن بالاتر هستند وی درخصوص تداوم درخشش مهدی طارمی و سردار آزمون در ترکیب تیم ملی، عنوان کرد: این 2 بازیکن به حدی تجربه دارند و در دل اروپا با شرایط مختلف بازی کرده‌اند که اگر بخواهیم همه نفرات تیم‌مان را در بازی با قرقیزستان آنالیز کنیم، مشخص است سردار و طارمی از همه بچه‌ها یک سر و گردن بالاتر قرار می‌گیرند. * تیم امید 10 جلسه تمرین نکرده انتقادات شروع شده است مدافع اسبق تیم ملی امید دراین خصوص که شاگردان رضا عنایتی شب گذشته در دقیقه 97 از شکست مقابل فلسطین فرار کرده و به نیمه‌نهایی تورنمنت غرب آسیا رسیدند، گفت: تیم ملی امید تازه شکل گرفته اما باید بیشتر برای این تیم زمان گذاشت و کار کرد. هرچند کادرفنی جدید هم نفرات جوان و باانگیزه‌ای هستند که به تازگی وارد گود شده‌اند. باید زمان بدهیم تا در تیم امید هم مانند بزرگسالان، افکار سرمربی به تیم القا شود و برای بازیکنان جا بیفتد. به مرور زمان شرایط تیم امید بهتر خواهد شد.

شکوری درمورد اینکه شاید ایجاد فشار روی کادرفنی تیم امید برای صعود به المپیک تاثیر معکوس داشته باشد، خاطرنشان کرد: همیشه همین بایدهای اجباری سبب می‌شود یک بازیکن و مربی نتواند توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. هنوز یک ماه نیست عنایتی سرمربی تیم امید شده و تیمش 10 جلسه تمرین نکرده اما انتقادات شروع شده است. باید از او و تیمش حمایت کنیم. بگوییم با همین 5-4 جلسه تمرین بازی اول خودتان را 3 بر یک بردید و در دیدار دوم هم در شرایطی که بسیاری از بازیکنان اصلی را در ترکیب نگذاشتی، به هر حال با وجود گره خوردن شرایط مساوی گرفتید. فراموش نکنید فلسطین پیش از بازی با تیم ما، سوریه را شکست داده بود. این مسائل طبیعی است اما همیشه سعی داریم مسائل منفی را در فوتبال‌مان لحاظ کنیم.

* سرمربی نوجوانان کارش را بلد است وی درخصوص برتری 6 بر یک تیم ملی فوتبال نوجوانان مقابل افغانستان در اولین بازی جام ملت‌های زیر 17 سال آسیا، اظهار داشت: گاهی اوقات به تمرینات تیم نوجوانان رفته و از این تمرینات یادداشت‌برداری کردم. حسین عبدی، یک مربی آکادمیک است و علم این کار را دارد. به حدی از لحاظ فنی، روحی و روانی با این بچه‌های کم سن و سال خوب کار کرده که آن‌ها با جان و دل کار می‌کنند. با یک صحبت عبدی دیدید چه تفاوتی در بازی تیم نوجوانان در نیمه اول و دوم ایجاد شد. این یعنی سرمربی تیم کارش را به بهترین شکل انجام می‌دهد و به قول معروف بلد کار است. بازیکنان تیم هم همگی نفرات مستعد و خوبی هستند و آینده درخشانی دارند. * پسر من پتانسیل بزرگ شدن را دارد بازیکن اسبق استقلال درمورد حضور آرشا شکوری، پسر خودش درون دروازه تیم ملی نوجوانان توضیح داد: از لحاظ ارتباط پدر و فرزندی نمی‌گویم بلکه در جایگاه یک فوتبالیست می‌گویم آرشا یک استعداد خوب در پست دروازه‌بانی است. این موضوع را کارشناسان این پست و بزرگان فوتبال‌مان هم گفته‌اند که البته لطف دارند. او پتانسیل بزرگ شدن را دارد و امیدوارم زیرنظر مربیان خوب، آموزش ببیند تا ان‌شاءالله اگر لایقش بود، به آن جایگاهی که می‌خواهد برسد. رضا حاج اسبویی نیز به عنوان مربی دروازه‌بان‌های تیم نوجوانان که از دوستان قدیمی و خوب من است از مربیان خیلی خوب و به روزی محسوب می‌شود که در این چند سال شاگردان خیلی خوبی به فوتبال کشور معرفی کرده است. یکی از دلایلی هم که تیم نوجوانان خیلی سخت گل می‌خورد  به همین دلیل است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید