حضور نظامیان روسیه نزدیک بلندی‌های جولان

رسانه‌های ترکیه روز سه شنبه به حضور نظامیان روس نزدیک بلندی‌های جولان اشغالی و ارسال پیام به رژیم صهیونیستی اشاره کردند.

حضور نظامیان روسیه نزدیک بلندی‌های جولان

به گزارش گروه بین‌الملل مدیریت استراتژیک، برخی منابع خبری ترکیه روز سه شنبه از حضور نظامیان روسیه نزدیک بلندی‌های جولان و ارسال پیام به رژیم اسرائیل خبر دادند.

به گزارش وبگاه  «ترکیش نیوزپیپر» این اقدام  در بحبوحه جنگ اسرائیل و حماس، ارسال پیام به تل آویو است.

بر اساس این گزارش، فیلمی که نیروهای روس مستقر در امتداد مرز فلسطین اشغالی را نشان می‌دهد از شبکه خبری «آرتی» روسیه پخش شده و حضور آنها را  در خط مقدم را آشکار می‌کند.

 

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.نظامیان روسیه در جنوب سوریه با ارتش این کشور در منطقه جولان و در مجاورت جولان اشغالی حضور دارند. روسیه، یکی از کشورهای پیشرویی بود که خواستار توقف نسل کشی غزه از سوی اسرائیل شد.

این ویدئو که ظاهرا توسط نظامیان روس گرفته شده است، پیامی به اسرائیل می‌دهد. در این فیلم بلندی‌های جولان، پرچم روسیه، نظامیان روس و جبهه نظامی را نشان می‌دهد. پیام این فیلم این است که روسیه هر لحظه ممکن است وارد میدان شود.

در همین حال،  این فیلم بیانگر این است که حضور نظامی روسیه در سوریه همچنان ادامه دارد و می‌تواند به راحتی به مرز فلسطین اشغالی برسد. اخیرا جنگنده‌های رژیم اسرائیل فرودگاه دمشق در سوریه را بمباران کرند که از سوی روسیه به شدت محکوم شد.

 روسیه اعلام کرده که هرگز حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی را به رسمیت نمی‌شناسد. اخیرا، یک عضو پارلمان روسیه گفت که مسکو هرگز چنین اقدامی را به رسمیت نخواهد شناخت.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید